Select Page

برای اینکه تاثیر ارتودنسی را ببنید می توانید ارتودنسی دندان قبل و بعد خودتان را با هم مقایسه کنید. در این صورت متوجه تاثیر فوق العاده ارتودنسی خود خواهید شد.

ارتودنسی دندان قبل و بعد

آیا به زودی بریس می گیرید؟ شاید دکتر گزش شما را تشخیص داده باشد و قبلاً بریس را برای شما توصیه کرده باشد یا شاید خود تان از لبخند فعلی خود آگاه هستید و می دانید که دندان های صاف تر لبخندی را که می خواهید به شما می دهند.

حتی اگر قبلاً در مورد فواید ارتودنسی متقاعد شده باشید و بدانید که بریس ها در آینده شما نقش دارند، بدان معنا نیست که شما هیچ گونه بد بینی در مورد آن ندارید. خبر خوب این است که شما می توانید به آسانی در مورد بریس ها آموزش ببینید. در این جا مواردی وجود دارد که باید درباره ارتودنسی دندان قبل و بعد و همچنین حین درمان بدانید.

ارتودنسی دندان قبل و بعد

ارتودنسی دندان قبل و بعد

قبل از بریس ها

زندگی شما آن چنان تغییر نخواهد کرد- ممکن است فکر کنید با دریافت بریس ها، یک رویداد مهم اتفاق می افتد، به طوری که افراد ممکن است به شما با خنده نگاه کنند یا با شما متفاوت رفتار نمایند. اما وقتی بیرون هستید، افراد دیگر را مشاهده کنید. مشاهده خواهید کرد که افراد زیادی از نوجوانان گرفته تا بزرگسالان دارای بریس هستند. بریس ها بسیار رایج شده و رویداد چندان مهمی نیستند.

بریس ها صدمه ای نخواهند دید – درست است که دندان های شما احتمالاً هنگامی که بریس روی دندان ها قرا می گیرد و پس از ویزیت های دوره ای، احساس درد می کنند، اما درد معمولاً فقط دو روز طول می کشد و با دارو های بدون نسخه پزشک می توانید آن را برطرف کنید.

این بدان دلیل است که در ارتودنسی از چندین روش مدرن استفاده می شود؛ از جمله نیرو های سبک، براکت های کوچک تر و در بسیاری از موارد Invisalign. بعد از این که دهان تان به بریس عادت کرد، دیگر دردی احساس نمی کنید.

به محض این که درمان خود را انجام دادید، بسیار زیبا به نظر می رسید. برای اطمینان از هرگونه مشکل در مورد بریس ها، فقط به خاطر داشته باشید که چه قدر زیبا به نظر می رسید. اگر از بریس های Invisalign یا شفاف برای اصلاح لبخند خود استفاده کنید، از زیبایی ظاهری که در حین درمان دارید شگفت زده خواهید شد! درمان ممکن است یک تا دو سال طول بکشد، اما لبخند شما یک عمر باقی خواهد ماند!

در طول درمان

باید کمی رژیم خود را تغییر دهید – غذا های ترد و غذا هایی که فک را فشار می دهند، می توانند چسب ارتودنسی را ضعیف کرده و باعث بیرون آمدن براکت شوند. غذا های چسبناک و جویدنی می توانند در براکت ها گیر کرده و باعث پوسیدگی دندان شوند. ارتودنتیست لیستی از غذا هایی که باید از آن ها اجتناب کنید را در اختیار تان قرار می دهد، اما کار های دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به جای این که یک سیب کامل را گاز بگیرید، ابتدا آن را ببرید.

تمیز کردن دندان ها بیشتر طول می کشد – شما احتمالاً قبل درمان به خوبی مسواک می زنید، اما با استفاده از بریس باید تا حدودی بازی با مسواک خود را بالا ببرید. شما باید در مورد تمیز کردن دندان های خود کوشا باشید و بدانید که با کمی بیشتر تلاش می شود این کار را به راحتی انجام داد.

شما باید از دهان خود محافظت کنید – اگر شما یک ورزش کار هستید یا حتی فقط به طور عادی ورزش می کنید، باید از بریس های خود با محافظ دهان محافظت کنید. ارتودنتیست می تواند به شما کمک کند که سایز مورد نظر را کاملاً متناسب با دهان خود داشته باشید.

ارتودنسی دندان قبل و بعد

ارتودنسی دندان قبل و بعد

بعد از بریس ها

به خاطر غذا هایی که در طول درمان ارتودنسی از دست داده اید، بلافاصله پرخوری نکنید – دندان های شما کمی حساس خواهند بود. به آن ها فرصتی بدهید تا سازگار شوند.

شما باید از نگهدارنده استفاده کنید – در طول درمان ارتودنسی، دندان های شما از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت کرده اند. آن ها باید در محل های جدید خود مستقر شوند. در حالی که ساختار حمایت از دهان شما محکم می شود. نگهدارنده شما از تغییر مکان دندان های شما جلوگیری می کند.

برای تمیز کردن برنامه ریزی کنید – در حالی که بریس دارید، باید با پاک سازی های دو ساله دندان همراه باشید، اما با برداشتن آن ها، قسمت هایی از دندان های خود را که مدتی تمیز نشده اند، در معرض دید قرار می دهید. دندان های خود را به طور حرفه ای تمیز کنید، اما حداقل یک ماه قبل از هرگونه درمان سفید کننده صبر کنید.

چه زمانی درمان ارتودنسی توصیه می شود؟

بعضی اوقات دندان به خودی خود وارد لثه نمی شود و در لثه محبوس می ماند. در موارد دیگر، یک دندان می تواند به طور قابل توجهی خارج از روند رشد کند. در هر دو مورد ارتودنتیست شما می تواند برای هدایت مجدد دندان ها مداخله کند.

درمان شامل چه مواردی است؟

یک متخصص لثه (پریودنتیست) یک “پنجره” کوچک در لثه ایجاد می کند. به دنبال آن، معمولاً بریس نصب می شود. این امر به اتصال دندان در معرض قرار گرفتن دستگاه لنگر ارتودنسی یا سایر دندان های پرانتزی کمک می کند. سرانجام، با یک سری قرار ملاقات ها از پیشرفت درمان اطمینان حاصل می گردد.

آیا درمان ارتودنسی خطری دارد؟

مانند تمام روش های تهاجمی جراحی، خطرات زیادی را به همراه دارد. پریودنتیست شما شرایط فردی را ارزیابی می کند و خطرات مرتبط را توضیح می دهد تا بتوانید در مورد صحیح یا مناسب بودن این روش تصمیم گیری آگاهانه داشته باشید.

به خاطر این که دندان در معرض به درمان پاسخ ندهد، متخصص ارتودنسی شما یک برنامه جایگزین می کند. با این حال، خطر این اتفاق به طور کلی اندک است.

ارتودنسی دندان قبل و بعد

ارتودنسی دندان قبل و بعد

درمان ارتودنسی چه فوایدی دارد؟

اصلاح دندان ها قبل از این که به طور قابل توجهی خارج از روند شوند، به درمان سریع تر و آسان تری منجر می شود. در بعضی موارد، یک دندان درمان نشده موفق به عبور نمی شود یا از موقعیت مورد نظر خود دور می شود که کشیدن دندان تنها گزینه واقعی است.

چه قرار هایی لازم است؟

مهم است که یک سری قرارها را در محل تنظیم کنید تا بتوان قبل از بهبود یافتن “پنجره” روی دندان کار شود. این قرار ها شامل موارد زیر خواهد بود:

1. مشاوره ارتودنسی

2. مشاوره پریودنتیست

3. روش قرار گرفتن (قرار گیری متناسب با شروع ایجاد دستگاه لنگرگاه یا بریس های شما)

4. قرار گرفتن بریس ها

5- قرار ملاقات تقریباً 3 هفته ای پس از قرار گرفتن بریس ها