Select Page

 ارتودنسی سلبریتی ها

ارتودنسی سلبریتی ها مزیت و یا تفاوتی با سایر ارتودنسی‌های عادی ندارد و این تفاوت ممکن است فقط در ظاهر ارتودنسی‌ها باشد. استفاده افراد مشهور از ارتودنسی باعث استفاده افراد بزرگسال شده و تاثیرات مثبتی را بر جا گذاشته است. بزرگسالان معمولا حساس تر از کودکان و نوجوانان در استفاده از ارتودنسی هستند. این حساسیت به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن جایگاه اجتماعی آن‌ها به وسیله نظرات دیگران است. استفاده سلبریتی‌ها از ارتودنسی این اعتماد به نفس را به این افراد می‌دهد و از نگرانی آن ها کاهش می دهد.

دلایل محبوبیت ارتودنسی در جامعه

جدا از تمام لوازم آرایشی و بهداشتی قابل ارائه به فرد مانند مدل مو، برنزه کردن و آرایش صورت، دارا بودن دندان‌های منظم و سفید تاثیر بسزایی در ایجاد ظاهر ایده آل دارد. این امر به دلیل به چشم آمدن دندان ‌ها و نحوه تأثیر آن‌ ها در زیبایی لبخند فرد است. یکی از بارزترین موارد در مورد کسانی که می‌بینیم و با آنها صحبت می‌کنیم و متوجه می‌شویم چگونگی دندان هایشان است.

 ارتودنسی سلبریتی ها

احتمال دارد برخی از افراد در جامعه سعی کنند ظاهر خود را تا حدی بهبود دهند که با برخی از افراد مشهور مقایسه شود. آن‌ها ممکن است به دلیل مقبولیت و محبوبیت این اشخاص این کار را انجام دهند. ارتودنسی یکی از موثرترین راه‌ها برای دستیابی به لبخند بهتر است. درمان ارتودنسی ناهنجاری‌ ها و نامنظمی‌ های موجود در دهان و دندان را رفع می‌کند. قادر است دندان‌هایی را که کج هستند و در موقعیت‌های مطلوب قرار ندارند، بچرخانند و در نتیجه فرد تحت درمان با دندان‌هایی صاف و مرتب درمان را به پایان برساند. درمان ارتودنسی همچنین به خوبی با درمان سفید کردن دندان‌ها هماهنگ میشود و شما می‌توانید از هر دو درمان به طور همزمان بهره ببرید

افراد مشهوری که ارتودنسی کرده اند

تام کروز، یکی از بزرگترین ستاره‌های فیلم در تمام دوران ها، از ارتودنسی استفاده کرده است. تقریبا در هر فیلم تام کروز، این بازیگر پرطرفدار با لبخند خود دل طرفداران را به دست آورده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد که ارتودنسی موثر بوده است. ستارگان دیگر سینما مانند آنجلینا جولی، درو باریمور و دنی گلاور همگی تحت عمل ارتودنسی قرار گرفته اند و اکنون لبخندهای چشم نوازی را دارا هستند که ظاهری فراموش نشدنی، به شخصیت آن‌ها می‌بخشد.

فقط بازیگران نیستند که با قرار دادن خود برای ارتودنسی ظاهر خود را بهبود بخشیده اند. سرنا و ونوس خواهران تنیس باز ویلیامز هر دو از ارتودنسی استفاده کرده اند. پرنس هری نیز یکبار از ارتودنسی استفاده کرده است. ارتودنسی سلبریتی‌ها به آن‌ها کمک‌های فراوانی در موفقیت‌های شغلی شان کرده است. با استفاده افراد مشهور از ارتودنسی عموم مردم نیز به ارتودنسی علاقه مند شده اند و بازار گرم شده. دلیل اینکه همه این ستاره‌ها از ارتودنسی استفاده کرده اند به احتمال زیاد به دلیل تأثیر فراوان آن بر زیبایی صورت است.

با اصلاح مشکلات دندان فرد، ارتودنسی می‌تواند لبخند شخص را بهبود بخشد و در نتیجه بر ظاهر کلی وی تاثیر بگذارد. افرادی که درگیر یک رسانه تصویری مانند فیلم هستند یا سعی دارند در آن شرکت کنند، ظاهرشان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در نتیجه، ارتودنسی سلبریتی‌ها تاثیر بسیاری بر موفقیت آن‌ها می‌گذارد.

انواع درمان ارتودنسی

ارتودنتیست‌ها ممکن است یکی از چندین نوع مختلف درمان ارتودنسی را توصیه کنند. نوع درمان ارتودنسی دندانپزشک تا حد زیادی به مشکل ارتودنسی، شدت مشکل، راحتی بیمار، و بودجه آن بستگی دارد.

 ارتودنسی سلبریتی ها

ارتودنسی فلزی

براکت‌های فلزی، سیم‌ ها و نوار های مهار بندها پایه اصلی درمان ارتودنسی هستند. متخصص ارتودنسی برای حل مشکلاتی همچون فاصله بین دندان ‌ها و زاویه دار بودنشان استفاده از بریس‌ها را پیشنهاد بکند. سیم مهاربندهای پیشرفته امروزی کمتر از سیم‌های گذشته به چشم می‌آیند و نوارهای الاستیک رنگارنگ باعث جذابیت بیشتر بریس‌ها می‌شوند. در حالی که براکت‌ها در میان نوجوانان و جوانان بیشترین محبوبیت را دارند، بزرگسالان برای اصلاح لبخند خود بریس را انتخاب می‌کنند.

ارتودنسی دو فاز

ارتودنسی دو فازی مانع از آن می‌شود که در آینده ارتودنسی در مدت زمان کمتر و با فشار کمتری انجام گیرد. انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان برای انجام فاز اول در 7 یا 8 سالگی است؛ زیرا اگر ارتودنسی اولیه زمانی انجام شود که دندان‌ها و استخوان‌های فک هنوز در حال رشد هستند، درمان ارتودنسی آسانتر و شدت کمتری در آینده خواهد داشت.

فاز اول شامل استفاده از منبسط کننده‌ها و سایر وسایل دندانپزشکی است که فضای بیشتری در فک برای دندان‌های تازه رشد کرده ایجاد می‌کند. این می‌تواند در هنگام بزرگتر شدن کودک نیاز به کشیدن دندان یا جراحی فک را کاهش دهد. فاز دوم به طور معمول وقتی بیشتر دندان‌ها در بزرگسالان بیرون آمده اند، شروع می‌شود و به محض رشد دندان‌های عقل، از بریس یا ترازبند استفاده می‌شود.


بریس‌های سرامیکی

بریس‌های سرامیکی زمانی جایگزین بسیار محبوبی برای بریس‌های فلزی بودند. از آنجا که براکت‌ها از ماده ای سرامیکی ساخته شده اند که همرنگ و دارای بافتی مشابه دندان‌ها است، دیدن براکت‌های سرامیکی روی دندان بسیار دشوار است. بسیاری از متخصصان ارتودنسی از سیم‌هایی به رنگ دندان‌های بیمار استفاده می‌کنند، بنابراین مشاهده کل ارتودنسی تقریبا غیرممکن است.

از آنجا که به مراتب کمتر از مهاربندهای فلزی قابل توجه بودند، پس از تولید، تقاضای زیادی پیدا کردند. بریس‌های سرامیکی امروزه نیز توسط برخی از متخصصان ارتودنسی استفاده می‌شود. گرچه قیمت آن ها از بریس‌های سنتی گران تر است، اما به مراتب کمتر در معرض دید قرار می‌گیرند. اگر دندانپزشکان به برنامه تمیزکاری خود پایبند نباشند، مانند دندان‌های واقعی، براکت‌ها می‌توانند به راحتی لکه دار شوند. بریس‌های سرامیکی همان درد و نارحتی را درون دهان ایجاد می‌کنند که بریس‌های فلزی ایجاد می‌کنند.

مهاربندهای زبانی

مهار بند ها همان بریس‌های فلزی هستند، با این تفاوت که در قسمت داخلی دهان قرار دارند، به جای اینکه در بیرون قرار گیرند، بریس‌های زبانی مزایای زیادی دارند. آن‌ها می‌توانند به همان اندازه بریس‌هایی که به صورت سنتی قرار داده شده اند، چه از فلز و چه از سرامیک موثر باشند، اما از خارج دهان دیده نمی شوند.

در حالی که هنگام باز شدن دهان از طرف افراد می‌توان آن ها را مشاهده کرد، اما بسیار کمتر از براکت‌ها و سیم‌های جلوی دندان‌ها در معرض دید هستند و کمتر جلب توجه می‌کنند. ارتودنسی زبانی اگر از سیم و لایه طلا استفاده کند از گران‌ترین ارتودنسی‌ها به شمار می‌آید که معمولا سلبریتی ها از این گونه ارتودنسی استفاده میکنند چون کمتر جلب توجه می شود و هزینه آن برایشان سنگین نیست.

بیشتر بخوانید :