Select Page

ارتودنسی دندان ها یک روش محبوب نسبتا قدیمی برای درمان دندان های به هم ریخته و نامرتب است. با کمک ارتونسی می توان ناهنجاری های دندانی را چه خفیف باشتد چه شدید به طور کامل درمان و رفع کرد. ارتودنسی دندان ها، مزایای زیادی از جمله مزایای درمانی و زیبایی دارد. شما پس از انجام این درمان، متوجه تغییرات شگفت انگیزی که در چهره اتان ایجاد می کند خواهید شد. انجام ارتودنسی دندان ها با منظم و مرتب کردن دندان های شما، زیبایی چهره اتان را چندین برابر کرده و لبخند زیبایی را برای شما به دنبال خواهد داشت. ارتودنسی دندان ها می تواند بعضی از مشکلات مربوط به ناهنجاری های فکی و دندانی، همانند نقص و اشکال در تلفظ کلمات و تکلم، اشکال گوارشی و عدم تناسب در چهره شما را به خوبی درمان کند.

برخلاف روش های دیگری مثل لمینت و روکش های کامپوزیتی که آن ها هم برای مرتب کردن دندان ها استفاده می شوند، ارتودنسی یک درمان کاملا دائمی است و نیازی به ترمیم یا تمدید درمان ندارد. اگر شما قصد دارید ارتودنسی انجام دهید، ممکن است برای یافتن یک کلینیک ارتودنسی خوب سردرگم شده باشید. در این مقاله ما معیارهای انجام یک ارتودنسی خوب را به شما معرفی خواهیم کرد و کمک می کنیم که یک کلینیک ارتودنسی مناسب پیدا کنید.

ارتودنسی خوب

یک ارتودنسی خو، باید درمانی موثر باشد که دندان های شما را دقیقا در محل صحیح خود قرار دهد. یک درمان ارتودنسی مناسب باید کمترین عوارض جانبی را برای شما به همراه داشته باشد و در عین حال بهترین نتیجه درمانی را برای شما به ارمغان بیاورد. به عنوان یک متقاضی درمانی برای انجام ارتودنسی روی دندان هایتان، کاملا طبیعی است اگر شما کمی عصبی باشید و برای یافتن یک کلینیک درمانی ارتودنسی مناسب، مقداری سردرگم شده باشید. در این مقاله ما سعی داریم به شما کمک کنیم که نگرانی های خود را در این باره کم کنید و با خیال راحت یک کلینیک ارتودنسی خوب برای خود پیدا کنید.

ارتودنسی خوب

ملاک های انتخاب یک کلینیک ارتودنسی خوب چیست؟

در این قسمت ما در باره این که یک کلینیک ارتودنسی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا به یک مرکز درمانی مناسب و خوب تبدیل شود می پردازیم و شما را با ویژگی های یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی خوب آشنا خواهیم کرد؛ همچنین شما نباید از نقشی که کارکنان یک کلینیک دندانپزشکی در ارتقای سطح آن مرکز ایفا می کنند غافل شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمامی این موارد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

یک دندانپزشک ارتودنسی خوب، باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

دندانپزشکی که کار ارتودنسی را انجام می دهد حتما باید یک دوره تخصصی را در زمینه انجام ارتودنسی گذرانده باشد و به اصطلاح، متخصص انجام این کار باشد. ارتودنسی یک کار بسیار حساس و تخصصی است و نمی توان انجام آن را به هرکسی سپرد. یک ارتودنتیست خوب، باید صبر و حوصله کافی داشته باشد و به نگرانی های بیمارش توجه کند و تمامی سوالات او را با دقت و به خوبی پاسخ دهد. یک ارتودنتیست مناسب، رضایت بیماران را همیشه اولویت کار خود قرار می دهد و تمامی فعالیت هایش در جهت پاسخگویی مناسب به نیازهای بیماران است. او مدام با بیماران خود در ارتباط است و درمان آن ها را دلسوزانه و با دقت پیگیری می کند. یک دندانپزشک خوب، همواره در دسترس است و شما می توانید در صورت لزوم با او تماس بگیرید و سوالات خود را در طول دوره درمانی بپرسید.

 

یک کلینیک درمانی ارتودنسی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک کلینیک درمانی ارتودنسی مناسب، احتمالا با مدرن ترین و به روزترین ابزار و لوازم دندانپزشکی تجهیز شده است و از تکنولوژی های نوین برای انجام درمان استفاده می کند. تکنولوژی های به روز دنیا به انجام یک درمان راحت تر و بی دردتر کمک می کنند. کلینیک های دندانپزشکی خوب و پیشرفته، علاوه بر تجهیزات، همیشه اطلاعات درمانی خود را به روز می کنند تا خدمات بهتر و مناسب تری را به بیماران ارائه کنند.

 

کارکنان یک کلینیک دندانپزشکی خوب چه ویژگی هایی دارند؟

کارکنان یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید صبور باشند و برخورد خوب و مناسبی با بیمار و همراهان او داشته باشند. افرادی که در یک کلینیک دندانپزشکی کار می کنند موظف هستند که با صبر و حوصله پاسخگوی بیماران و مراجعین باشند. آن ها باید همواره به فکر آسایش و راحتی بیماران باشند و دائما به دنبال راه هایی برای ارائه خدمات بهتر و راضی کننده تر به بیماران و مراجعین باشند.

 

ملاک های دیگر برای انتخاب یک کلینیک ارتودنسی خوب

ممکن است شما برای انتخاب یک کلینیک ارتودنسی خوب، ناراحتی ها و ملاک های دیگری به جز ویژگی های دندانپزشک و کارکنان مطب داشته باشید. بعضی از ویژگی های دیگر یک کلینیک ارتودنسی خوب، شامل هم خوانی هزینه های درمانی طلب شده از شما در آن کلینیک با بودجه اتان، نزدیکی کلینیک به محل زندگی شما برای رفت و آمد بهتر و راحت تر جهت ملاقات با دندانپرشک در جلسات معاینه ای، هم خوانی توانایی کلینیک با انتظارات و توقعات شما از درمان و… است.

ارتودنسی خوب

چگونه یک کلینیک ارتودنسی خوب پیدا کنیم؟

حال که معیارهای انتخاب یک مطب ارتودنسی خوب را شناختیم، وقت آن است که با هم به جست و جوی یک کلینیک ارتودنسی مناسب بپردازیم. در این جا، ما تعدادی از روش هایی را که با کمک آن ها می توانید جست و جوی خود را برای یافتن یک مطب دندانپزشکی خوب شروع کنید به شما معرفی می کنیم:

  • دیدن و خواندن تبلیغات اینترنتی موجود در گوگل و شبکه های مجازی مانند اینستاگرام.
  • خواندن نظرات بیمارانی که پیش از شما در کلینیک های ارتودنسی مختلف درمان ارتودنسی خود را انجام داده اند در شبکه های مجازی، وب سایت ها، مجلات و مقالات.
  • پرس و جو از اطرافیان و آشنایانی که عمل ارتودنسی را انجام داده اند درباره میزان رضایتشان از درمان در یک کلینیک ارتودنسی خاص.
  • خواندن انتقادات و بررسی هایی که درباره بعضی از مطب های ارتودنسی در مجلات، مقالات و… وجود دارند.
  • درخواست از دندانپزشکتان برای این که نتایج درمانی بیماران قبلی خود را به شما نشان بدهد.

بیشتر بخوانید :