Select Page

احتمالا همه شما با ارتودنسی دندان ها آشنایی دارید و می دانید که کاربرد انجام آن چیست. ارتودنسی دندان ها یک عمل برای مرتب کردن دندان های به هم ریخته و نامرتب است که هم به لحاظ زیبایی کاربرد دارد و هم جنبه درمانی دارد. بسیاری از مراجعین کلینیک های دندانپزشکی به قصد مرتب کردن دندان ها و ساختن بک لبخند زیبا و بی نقص به این مطب ها مراجعه می کنند و حاضرند مبالغ زیادی را برای انجام این درمان پرداخت کنند. ارتودنسی دندان ها یک درمان نسبتا گران و هزینه بر محسوب می شود و نیازمند صرف مدت زمان طولانی برای تکمیل دوره درمانی و گرفتن یک نتیجه خوب و مناسب است. طبیعی است که بیماران با توجه به هزینه و زمانی که صرف انجام این کار می کنند، توقع داشته باشند که یک نتیجه درمانی خوب و مناسب بگیرند.

بیماران می خواهند که بدانند پول و وقت خود را کجا پرداخت می کنند و آیا کلینیک ارتودنسی انتخابی آن ها، یک کلینیک درمانی خوب است یا خیر. در این مقاله ما حاضریم که شما را در رفع این نگرانی ها کمک کنیم. مخصوصا در این مقاله، ما به ساکنین شهر کرج کمک می کنیم تا یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج پیدا کنند.

 

ضرورت های انجام ارتودنسی

بسیاری از مردم بر این باورند که مادامی که مشکلات و ناهنجاری های دندانی آن ها خیلی شدید نباشد و ظاهر و زیبایی شان را به خطر نیندازد، می توانند درمان های ارتودنسی را به تاخیر بیندازند یا به کل از انجام آن صرف نظر کنند. در این قسمت ما به شما می گوییم که چرا درمان ارتودنسی، حتی در شرایطی که مشکل خیلی جدی ای وجود ندارد، ضروری است. بعضی از ضرورت های درمان ارتودنسی عبارتند از:

  • اگر دندان ها با کمک ارتودنسی درمان نشوند ممکن است ناهنجاری ها و مشکلات آن ها شدیدتر شود و این مسائل در آینده برای بیمار دردسرساز شوند.
  • درجات مختلف ناهنجاری های فکی و دندانی می توانند با میزان متفاوتی از نقص در تکلم و تلفظ یک سری کلمات و حروف همراه باشند.
  • دندان های نامرتب و به هم ریخته با نقص در جویدن مواد غذایی همراه هستند و این مشکل می تواند تاثیر زیادی بر ایجاد مشکلات گوارشی به دلیل اختلال در هضم مواد غذایی داشته باشد.
  • ناهنجاری های مربوط به فک و دندان ها می توانند تا حد زیادی ظاهر شما را تحت تاثیر قرار دهند و تقارن و تناسب چهره شما را برهم بزنند.
  • پس از انجام ارتودنسی روی دندان ها ممکن است شما از انجام عمل بینی بی نیاز شوید؛ زیرا این عمل می تواند روی فرم اجزای صورت شما، حتی بینی اتان، تاثیرگذار باشد.

ارتودنسی خوب در کرج

ملاک های انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج چیست؟

هیچ شخصی نمی تواند به طور قطع به شما بگوید که یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج کیست؛ زیرا معیارهای موجود برای یک متخصص ارتودنسی خوب به طور قطع به نتیجه مورد انتظار شما از انجام درمان بستگی دارند. در این مقاله ما تنها چند نکته را به شما آموزش می دهیم که می توانید با کمک آن ها یک متخصص ارتودنسی مناسب برای خود پیدا کنید. برخی از ملاک های انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب در شهر کرج عبارتند از:

  • معیارهایی که یک دندانپزشک ارتودنسی خوب باید داشته باشد.
  • معیارهایی که یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید داشته باشد.
  • معیارهایی که کارکنان یک کلینیک دندانپزشکی خوب باید داشته باشند.

 

یک ارتودنتیست مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

یک متخصص ارتودنسی خوب باید دارای مدرک دکتری عمومی دندانپزشکی باشد و در رشته تخصصی ارتودنسی یک دوره تخصص را گذرانده باشد. یک دندانپزشک ارتودنسی خوب و مناسب باید سابقه کار و فعالیت در زمینه ارتودنسی داشته باشد. او باید دلسوز بیماران خود باشد و در برابر سوالات و نگرانی های آن ها با صبر و حوصله برخورد کند و به خوبی پاسخگو باشد. یک دندانپزشک ارتودنسی مناسب باید همواره پیگیر ادامه درمان و شرایط بیمارش باشد و بررسی کند که آیا روند درمانی به خوبی پیش می رود یا خیر؛ هم چنین یک دندانپزشک ارتودنسی خوب باید با اخلاق باشد و نیازها و توقعات بیماران را در اولویت قرار داده و به خوبی به آن ها پاسخ دهد.

 

یک کلینیک ارتودنسی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مطب ارتودنسی خوب و مناسب احتمالا با لوازم به روز و پیشرفته تجهیز است و در این کلینیک، برای انجام درمان از تکنولوژی روز دندانپزشکی دنیا استفاده می شود. انجام یک ارتودنسی کم درد و موثرتر می تواند با استفاده از ابزار و لوازم پبشرفته برای انجام ارتودنسی همراه باشد؛ همچنین یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مناسب، همیشه اطلاعات خود را در زمینه ارتودنسی به روز می کند و روش های جدید و متنوعی را برای انجام این کار اجرا می کند. یک کلینیک ارتودنسی خوب بهتر است با بروشورهای آموزشی درباره ارتودنسی و مراقبت های آن تجهیز شده باشد.

ارتودنسی خوب در کرج

کارکنان یک مطب ارتودنسی خوب چه ویژگی هایی دارند؟

کارکنان و کارمندانی که در یک مطب ارتودنسی خوب کار می کنند همیشه به نیازهای بیماران توجه دارند و تمامی فعالیت های خود را در راستای افزایش رضایت و آسایش بیماران تنظیم می کنند. آنان دلسوز بوده و به خوبی به سوالات بیماران و مراجعین پاسخ می دهند. کارکنان یک کلینیک ارتودنسی خوب، خوش برخورد هستند و همیشه با مهربانی، ادب و احترام با مراجعین برخورد می کنند.

 

سایر ویژگی های یک کلینیک ارتودنسی خوب و مناسب

یک مطب ارتودنسی مناسب، باید معیارهای شما را برای پرداخت هزینه های درمانی داشته باشد و هزینه هایی بسیار بیشتر از آن چه که معقول است و در توان شما است از شما طلب نکند. برای انتخاب یک کلینیک ارتودنسی مناسب توجه داشته باشید که این مطب ارتودنسی را در جایی در نزدیکی محل زندگی خود انتخاب کنید؛ زیرا در طول دوره درمانی شما مجبور خواهید بود که دفعات مکرری را برای انجام معاینه و تنظیم بریس ها به کلینیک دندانپزشکی بروید. شما می توانید با گرفتن مشاوره از بیمارانی که قبلا در کلینیک های مختلفی ارتودنسی انجام داده اند، یک مطب ارتودنسی متناسب با ملاک ها و نتایج مورد انتظار خود از درمان پیدا کنید.