Select Page

اگر می خواهید که با هزینه های ارتودنسی ثابت دندان آشنا شوید، با ما همراه باشید.

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

داشتن لبخندی شفاف و زیبا آرزوی هر انسانی است و مهمترین ویژگی لبخند جذاب داشتن دندانهای مرتب است. به همین دلیل بسیاری از ما برای مرتب کردن دندانهای نامرتب و کج خود به روش درمانی ارتودنسی متوسل می شویم. داشتن لبخندی جذاب که اعتماد به نفس ما را افزایش دهد.

در ابتدا روند گذاشتن بریس ها چگونه است؟ چرا برخی افراد به آن متوسل می شوند؟

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی یکی از روشهای درمانی دندانپزشکی است و روشی است که برای بهبود سلامت دهان و دندان انجام می شود از ارتودنسی برای این موارد استفاده می شود: بهبود نیش ها، برآمدگی فک جلو و عقب و همچنین صاف کردن دندان ها. همچنین کمک به تلفظ صحیح حروف یا برطرف کردن نوک زبانی حرف زدن. ارتودنسی باعث بهبودی  موقعیت فک و دندان می شود. همچنین از ارتودنسی میتوان برای بازگرداندن دندانهای نامرتب و کج به موقعیت صحیح خود استفاده می شود و این کار باعث می شود صورت به حالت طبیعی برگردد که بیشتر ما آرزو آن را داریم. عمل های ارتودنسی نه تنها عمل زیبایی نیستند، بلکه غالباً برای اهداف درمانی انجام می شوند.

علائم ارتودنسی:

  • آپنه خواب، نتیجه تنفس دهان و خروپف.
  • مشکل در گفتار، و خروج نوک زبان از دهان
  • درد فک و لثه.
  • تنظیم دندانهایی که فاصله زیادی از هم دارند، در نتیجه موقعیت اشتباه در فک.
  • پوسیدگی دندان بدون دلیل و همچنین بیماری لثه.
  • مشکل خوردن و گاز گرفتن.

اگر از هر یک از دلایل ذکر شده رنج می برید، برای یافتن علت و درمان آن باید با دندانپزشک مشورت کنید.

توصیه انجمن ارتودنسی آمریکا، به والدین کودکان پیشنهاد می دهد که قبل از رسیدن به سن هفت سالگی به دندانپزشک مراجعه کنند. هدف از این کار اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری صاف کردن دندان های کودک در آینده.

قیمت انواع مختلف بریس ها چقدر است؟

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

در مورد قیمت ارتودنسی باید توجه داشت که ارتودنسی انواع مختلفی دارد و قیمت ارتودنسی با توجه به روش نصب بریس ها و همچنین مواد استفاده شده متفاوت است. موارد زیر مهمترین انواع شناخته شده ارتودنسی و قیمت های ارتودنسی در برخی از کشورهای عربی است:

  1. ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت علی رغم داشتن قدمت زیاد، همچنان متداول ترین و پرکاربردترین نوع ارتودنسی است. اما در نوع مواد مورد استفاده و همچنین روش نصب که در آن ارتودنسی سرامیکی ، فلزی و شفاف و همچنین ارتودنسی داخلی یا خارجی وجود دارد، بیش از پیش توسعه یافته است.

  • قیمت ارتودنسی فلزی:

این بریس های فلزی قدیمی ترین نوع بریس ها مورد استفاده بشر است و بیش از صد سال است که مورد استفاده انسانها قرار می گیرد. معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته می شود و می تواند با سایر فلزات مانند نیکل یا تیتانیوم مخلوط شود. اگرچه برخی افراد ارتودنسی فلز را قبول نمی كنند زیرا این فلز در هنگام صحبت یا خنده به وضوح ظاهر می شود و مانع از غذا خوردن طبیعی می شود، ارتودنسی فلزی از نظر كیفیت و دستیابی به نتایج مطلوب بهترین نوع ارتودنسی است. زیرا به صورت دائم استفاده می شود و یا نیاز به جابجایی زیاد آن نیست.

قیمت ارتودنسی :

قیمت ارتودنسی فلزی در تهران بین یک تا دو میلیون است است و مدت آن بسته به مورد از دو ماه تا 24 ماه (دو سال) است و بسته به شهرت پزشک، کارایی و مدارک تحصیلی و همچنین محل کلینیک یا مرکز متفاوت است. همچنین قیمت ارتودنسی در تهران به شرایط دندان ها و ماهیت مشکل در آنها بستگی دارد.

ممکن است برخی از افراد بپرسند که قیمت ارتودنسی در شیراز از چند میلیون  شروع می شود  و همچنین با توجه به صلاحیت و اعتبار پزشک و همچنین محل کلینیک پزشکی متفاوت است و این قیمت ها در صورت پیشنهاد برخی از کلینیک ها ممکن است کاهش یابد.

قیمت فقط با توجه به موادی که از آن ساخته شده متفاوت است ، اگر فقط فلزی باشد یا با تیتانیوم آلیاژ باشد و همچنین با توجه به درجه تصحیح مورد نیاز بیمار قیمت ها متفاوت هستند. بریس های امروزی بسیار بهتر و پیشرفته تر از قبل هستند، زیرا باریک، کارآمدتر و دردناک و تحریک کننده لب نیستند.

تفاوت قیمت ارتودنسی ها

همچنین ممکن است شما علاقه مند به ارتودنسی رنگی باشید بریس فلزی بهترین نوع بریس برای پوست سفید و بهترین رنگ برای پوست قهوه ای باشید

بریس های سرامیکی از پرسلن یا سرامیک ساخته شده از اکریلیک ساخته شده اند و بنابراین رنگ آنها به رنگ اصلی دندان ها نزدیک است و به همین دلیل برخی افراد آنها را بر روی استنت های فلزی چشم نواز ترجیح می دهند. اما رنگ آنها برای استفاده طولانی مدت باید حفظ شود، زیرا در اثر زیاد قهوه و سیگار کشیدن رنگ سرامیک تغییر می کند. همچنین برخی ادویه ها مانند کاری باعث رنگی شدن آن می شوند.

قیمت بریس های دندانی سرامیکی در تهران متفاوت است.

در مورد قیمت ارتودنسی در تهران متغیر است ، جایی که قیمت ارتودنسی در تهران از یک میلیون برای هر فک شروع می شود و همچنین قیمت های ارتودنسی در شیراز برای هر فک از چند میلیون شروع می شود.

بریس های دندانی سرامیکی با عدم لکه گذاشتن بر روی دندان ها که ممکن است توسط بریس های فلزی ایجاد شوند، متمایز می شوند و همچنین در استفاده از آنها و همچنین زیبایی ظاهری دندان ها راحت است. هزینه بریس های سرامیکی در مقایسه با همتایان فلزی آن نسبتاً زیاد است، اما بریس های فلزی از نظر مقاومت و توانایی بازگرداندن دندان ها به موقعیت طبیعی در نتیجه بهتر هستند.

  • قیمت ارتودنسی شفاف:

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

بریس های شفاف با ظاهر خوب خود از سایر بریس ها متمایز می شوند، که توجه را جلب نمی کند و در حین صحبت برخلاف بریس های فلزی در دهان ظاهر نمی شود. اما از نظر کیفیت دارای ماندگاری کمی هستند و ارتودنسی شفاف نیز باعث سریع صاف شدن دندان ها می شود، برای حرکت سریع دندان ها و همچنین مانع غذا خوردن نیست. همانطور که سیم های مهاربندی نمی شود.

قیمت ارتودنسی شفاف در تهران از چند میلیون شروع می شود و با توجه به صلاحیت پزشک و گواهینامه های علمی به دست آمده و همچنین نوع مواد مورد استفاده در ارتودنسی ، محل کلینیک یا بیمارستان و اینکه آیا ارتودنسی برای یک فک یا دو فک است، متفاوت است.