Select Page

ارتودنسی ارزان  آیا ممکن است؟ ارتودنسی ارزان چه ویژگی هایی دارد؟ وقتی‌که دندان‌ها به شکل صحیح در کنار هم قرار نمی‌گیرند، باعث افزایش درد و فشار بر روی  ماهیچه‌های فک گشته و موجب تشکیل، معضلاتی در مفاصل فک و همین‌طور سر درد می‌شود. درمان ارتودنسی به قرارگرفتن صاف فک بالا و پایین و کم شدن درد در این منطقه همراهی می کند. دندان های با فاصله و عدم تراز نیز از نظر ظاهری و کارکرد هم معضلات ویژه به خود را دارند. برای حل این معضلات و داشتن دندان های مرتب باید حتما اقدام به درمان ارتودنسی نماید. زیرا در غیر این صورت نه تنها زیبایی صورت، بلکه توانایی سخن گفتن و غذا خوردن نیز به مشکل خواهد افتاد. هر چه شما زودتر به نزد بهترین متخصص ارتودنسی  مراجعه کنید درمان شما سریع تر انجام می شود. زیرا با افزایش سن، لثه ها محکم تر شده و جابه جایی دندان ها با معضل بیشتری روبه ور می شود.

ارتودنسی ارزان

عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی ارزان

همانطور که بیان شد ارتودنسی دندان چیزی نیست که بتوان آن را با مبلغ پایینی به انجام رساند و عوامل مختلفی بر تعیین قیمت آن موثر است که این عوامل عبارتند از:

 • هزینه تعرفه عمومی

هزینه تعرفه عمومی یک دکتر متخصص ارتودنسی بسیار بالاتر از ارتودنسی دندان یک پزشک معمولی است. زیرا در این زمینه دانش و تخصص خاص خود را دارد و به مراتب از هزینه بالاتری نیز برخوردار است. البته یک پزشک معمولی بدون دانش و تجربه می تواند آسیب های جبران ناپذیر و حتی هزینه های اضافی را بر بیمار متحمل کند.

 • کشیدن دندان در زمان ارتودنسی

اگر در حین کار ارتودنسی دندان، نیاز به کشیدن یکی از دندان ها برای افزایش بیشتر فضای کار متخصص باشد. هزینه ارتودنسی تا حد زیادی افزایش پیدا می کند، زیرا دکتر برای کشیدن دندان ویزیت جداگانه ای دریافت خواهد کرد. این تصمیم معمولا پس از عکس از دندان ها گرفته می شود که بیشتر اوقات ضروری می باشد.   متخصص ارتودنسی مشخص می کند که کدام یک از دندان ها باید از دهان خارج شود تا محیط کافی برای سایر افراد آماده گردد.

 • مواد اولیه مورد استفاده در ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان نیز مانند هر خدماتی دیگری نیاز به مواد اولیه دارد و به طوری که با افزایش قیمت مواد اولیه هزینه ارتودنسی نیز افزایش پیدا می کند. هر یک از مواد اولیه از کیفیت خاصی برخوردار است که متناسب با قیمت کیفیت نیز تغییر می کند.

 • نوع ارتودنسی مورد استفاده

هرنوع از ارتودنسی از سطح قیمتی متفاوتی برخوردار است. برای نمونه ارتودنسی ثابت، قیمت خیلی بیشتری در مقایسه با ارتودنسی متحرک دارد و یا بعضی ارتودنسی ها در دهان طرح دار می باشند. از این جهت یک عاملی که می تواند در قیمت ارتودنسی شما تاثیرگذار باشد، نوع ارتودنسی است.

 • محیط درمانی ارتودنسی

به تناسب کلینیک های درمانی اختصاصی به نسبت کلینیک های عمومی از هزینه گران تری را برای بیمار در بر دارد. در کلنیک های عمومی هزینه های ارتودنسی پایین تر و در بعضی موارد کیفیت نیز پایین می آید. اما در اغلب کلینیک اختصاصی کیفیت تر از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • مدت زمان درمان ارتودنسی

مدت زمان ارتودنسی دندان ها می تواند با توجه به میزان همکاری بیمار و موارد دیگر متفاوت باشد. طبیعتا هرچه مدت زمان درمان ارتودنسی دندان ها بیمار به طول بینجامد، هزینه درمان نیز افزایش پیدا می کند، زیرا بیمار برای هربار مراجعه به دکتر باید ویزیت را پرداخت کند.

 • شخص بیمار

خود بیمار می تواند تاثیر بسزایی در طول دوره درمان و یا آسیب وارد کردن به بریس ها و براکت ها داشته باشد. به عنوان مثال بیمار با رعایت نکردن مواردی از قبیل خوردن یخ و مواد غذایی سفت مانند پسته و یا نان خشک به بریس های موجود آسیب وارد کند. به دین شکل مجدد باید به مطب دکتر رفته و علاوه بر پرداخت ویزیت و دستمزد به دکتر باید هزینه سیم ها و بریس ها را نیز پرداخت شود و دوره درمانی فرد نیز طولانی تر می شود. مدت زمان تمام پروسه می تواند حدود یک تا یک و نیم سال به طول بینجامد.

ارتودنسی ارزان

انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی ها با قیمت های گران به شرح زیر است

 • سیستم لینگوال یا پشت دندانی
 • سیستم دیمون یا خود تنظیم
 • سیستم فانکشنال یا کاربردی

هزینه های انواع ارتودنسی دندان

 • هزینه ارتودنسی متحرک: یک میلیون و دویست و ده هزار تومان
 • هزینه ارتودنسی فانکشنال: یک میلیون و چهارصده و نود شش هزار تومان
 • هزینه ارتودنسی ثابت برای یک فک: دو میلیون و نه صد و ده هزار تومان
 • هزینه ارتودنسی ثابت برای هر دو فک: پنج میلیون و هشتصد و سی هزار تومان
 • هزینه ارتودنسی جراحی فک بالا: هفت میلیون تومان
 • هزینه نگهدارنده متحرک: دویست و هشتاد و چهار هزار تومان

هزینه های درج شده با توجه به تعرفه سال نود و شش و با بیمه تکمیلی محاسبه شده است.

قسط بندی هزینه های ارتودنسی دندان

شما می توانید با مراجعه به کلنیک های معتبر و چکاب دندان ها برای ارتودنسی توسط متخصص و برآورد هزینه ارتودنسی، از ارتودنسیت خود بخواهد که تا حد امکان برای شما تخفیف قائل شود و یا اگر که امکان دارد هزینه را به صورت اقساط پرداخت نمایید.

ارتودنسی ارزان

نحوه پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی ارزان به چه شکل می باشد؟

روش های بالا می توانند به شما در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب کمک کند. اما اگر در انتخاب چنین متخصصی به مشکل برخورد کردید می توانید با مراجعه به اینترنت و سایت های معتبر متخصصین ارتودنسی پیدا کنید و با آن ها تماس بگیرید و از کم و کیف خدمات و هزینه های ارتودنسی و نحو بازپرداخت اطلاع پیدا کنید.

حدود قیمت ارتودنسی

عوامل زیادی بر روی ارتودنسی دندان ها تاثیر گذار می باشد. عواملی همچون سن بیمار، میزان انحراف دندان ها ، مسیر انحراف دندان محل و میزان قوس دندان بر روی ارتودنسی دندان های بیمار و روش های درمانی تاثیر بسزایی دارد. جراحی ارتودنسی فک از هزینه بسیار بالایی به نسبت بقیه کارها دارد و هزینه زیادی را متحمل بیمار خواهد کرد.