Select Page

جهت آشنایی با ارتودنسی اینویزیلاین با ما همراه باشید.

ارتودنسی دندان علاوه بر این که اولین مهارت ارائه شده در دانش دندانپزشکی می باشد، یکی از اصلی ترین رشته های موجود در دندان پزشکی نیز شناخته می شود. این شاخه مربوط به مشکلات و ناهنجاری های موجود در دهان و دندان می پردازد. این مشکلات در اثر معضلاتی مانند رشد ناصحیح دهان و دندان ایجاد می گردد و عوارض بسیاری بر زیبایی دندان و فرم چهره افراد بر جا می گذارد. درمان های ارتودنسی با روش های مختلفی انجام می شود که یکی از این روش ها، اینویزیلاین می باشد و به اصلاح جایگاه قرارگیری دندان ها و مشکلات موجود در فک می پردازد.

ارتودنسی اینویزیلای

ارتودنسی اینویزیلای

ارتودنسی اینویزیلاین چیست؟

از جمله شیوه های که برای حل مشکل دندان ها در دندان پزشکی استفاده می شود و از سال های گذشته تا به امروز مورد توجه مردم بوده است، استفاده از بریس ها در روند درمان دندان ها است که باعث جلب توجه فراوان می شود و این موضوع بیماران را آزرده خاطر می کند. ولی با گسترش و پیشرفت تکنولوژی و پزشکی در عرصه های مختلف به مرور شیوه های جدیدی برای درمان ارتودنسی ارائه می گردد.

ارتودنسی اینویزیلاین با استفاده از بهترین شیوه های تکنولوژی روز دنیا، از بریس هایی برای درمان مشکلات فک و دندان استفاده می­گردد که قابل مشاهده برای اطرافیان نمی باشد. شما می توانید با استفاده از بریس های شفاف ارتودنسی اینویزیلاین بدون هرگونه جلب توجه دیگران، زیبایی را به دندان های خود باز گردانید. ارتودنسی اینویزیلاین به بیماران که علاقه ندارند که دیگران متوجه درمان ارتودنسی دندان هایشان شوند، پیشنهاد می شود.

ویژگی های اینویزیلاین

زیبایی

بریس های نامرئی از زیبایی بیشتری در دهان برخوردار هستند. براکت های فلزی ظاهر ناخوشایندی به دندان ها می دهند و از جنس سفت و محکمی هستند که در دهان به وضح دیده می شود. احتمال دارد تکه های غذا در بین آن ها گیر کند و بیمار متوجه آن نشود. اما سیم های اینویزیلاین به ندرت اطرافیان می توانند حضور آن را در چشم تشخیص دهند. اینویزیلاین بسیار زیبا تر و پرکاربرد تر از بریس های فلزی می باشد.

راحتی

در صورت لزوم می توان سیم های نامرئی را از دهان بیرون آورد. بریس های فلزی از زمان نصب بر روی دندان ها قرار گرفته و بیمار امکان برداشتن و جابه جایی آن را ندارد. ولی بریس های نامرئی به راحتی جابه جا می شوند و اگر به هر علتی بیمار بخواهد برای لحظه ای (خوردن و آشامیدن) از دهان بیرون آورد این کار را می تواند به راحتی انجام دهد.

امنیت

بریس های اینویزیلاین میزان آسیب زدن به دندان ها و لثه ها را به حداقل می رساند. بریس های فلزی شامل سیم ها و قطعه های فلزی می باشد که می تواند باعث پوسیدگی و خراشیدن داخل دهان و لثه ها گردد که منجرب به عفونت و خونریزی در دهان می شود. اما سیم های نامرئی صاف و راحت می شود و قطعات تیز و برنده در آن وجود ندارد. سیم های فلزی می توانند باعث از بین رفتن مواد معدنی استخوان و پوسیدگی دندان ها آنان گردد. آن ها فشار بیش از حدی در دهان ایجاد می کنند که هیچ کدام از این معضلات در اینویزیلاین ها مشاهده  نمی گردد. سیم های شفاف، میزان آسیب به دهان و لثه را به حدقل خود می رساند و به داشتن دندان سالم تر کمک می کند.

ارتودنسی اینویزیلای

ارتودنسی اینویزیلای

مدت زمان درمان ارتودنسی اینویزیلاین

سیم های نامرئی زودتر دندان ها را به جای اصلی خود بازمی گردانند. با این حال مدت زمان درمان با توجه به شدت ناهنجاری دندان ها دارند ولی به طور معمولی مدت زمان ارتودنسی اینویزیلاین بیمارانی که با سیم های فلزی درمان می گردند، حدود بیست و چهار ماه و با سیم های نامرئی تنها شش تا چهارده ماه به طول می انجامد. این نکته را در نظر داشته باشید که اینویزیلاین عموما برای ناهنجاری های جزئی و خفیف استفاده می گردد.

مزایای ارتودنسی به روش اینویزیلاین

استفاده از این سیستم طراحی مدرن ویژگی های مختلفی دارد که اصلی ترین آن ها به شرح زیر است:

  • استفاده از فناوری برای طراحی بریس های نامرئی
  • داشتن ظاهر زیبا ارتودنسی اینویزیلاین و پلاک های روشن
  • امکان جابه جایی
  • آسانی در پاک کردن پلاک ها

بیمارانی که از ارتودنسی اینویزیلاین برای درمان دندان های خود استفاده می کنند، به افزایش اعتماد به نفس خود کمک می کنند. براکت های ارتودنسی اینویزیلاین به آسانی درون دهان قرار می‌گرفت و مشکلی در تکلم و صحبت کردن ایجاد نمی کرد.

مضرات براکت های ارتودنسی به شیوه اینویزیلاین

1- بریس های ارتودنسی نامرئی برای حل تمام مشکلات دندانی مناسب نمی باشد و اغلب لازم است برای رفع مشکلات شدیدتر از سیم ‌های فلزی استفاده نمود.

2 –تعرفه های ارتودنسی اینویزیلاین با توجه به استفاده از فناوری مدرن و مواد اولیه باکیفیت است. به علاوه براکت ها باید هر دو هفته یک دفعه عوض شود، که این شیوه برای بعضی بیماران اذیت کننده است.

3- عدم استفاده از بریس ها در ارتودنسی به طولانی تر شدن پروسه درمان و یا به عدم موفقیت آن کمک می کند. اما معضل فراموشی در استفاده از بریس های فلزی پیش نمی آید. در درمان با سیم‌های فلزی ثابت پیش نمی‌آید.

 

ارتودنسی اینویزیلای

ارتودنسی اینویزیلای

عواملی که بر تعرفه ارتودنسی اینویزیلاین موثر است:

موقعیت مطب متخصص

احتمال دارد یک متخصص ارتودنسی به نسبت مکان کلینیک هزینه بیشتری دریافت می کند. کلینیک های که در مرکز شهر واقع می شوند به نسبت از هزینه درمانی بیشتری از بیمار دریافت می کنند. زیرا در این مکان به دلیل انبوه جمعیت تقاضا برای مسکن بالا می باشد و در نتیجه هزینه های جانبی دکتر اعم از اجاره، دستمزد کارمندان، هزینه خدمات دکتر افزایش پیدا می کند. چنین عواملی احتمال دارد بی اهمیت به نظر بیاید اما آن ها باید این موارد را قبل از تعیین دستمزد خود در نظر بگیرند.

مهارت متخصص

به هر میزان که دانش و تجربه متخصص افزایش پیدا کند، قطعا تعرفه های درمانی متخصص افزایش می یابد. بیماران با مراجعه به این نوع از متخصصان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که عالی ترین نتیجه را با خطاهای صفر یا خیلی کم دریافت نمایند. متخصصانی که با تجربه بالا می باشند نسبت به دیگر افراد که در زمینه مراقبت های ارتودنسی در ابتدای کار درمان هستند، مشاوره‌های بهتری نیز می دهند.

میزان ناهنجاری دندان ها

میزان ناهنجاری دندان‌ها از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. اشخاصی که دندان های بسیار کج دارند نباید خود را با افرادی که مشکلات خفیفی دارند، مقایسه کنند. متخصص ارتودنسی در ابتدا معاینه را انجام می‌دهد تا میزان ناهنجاری دندان ها را بررسی کند و بعد از آن شما را راهنمایی نماید.